118

Postaw na jakość

Obecna forma koszuli ukształtowała się pod koniec XIX wieku. Początkowo synonimem elegancji były białe koszule, dopiero pod koniec XIX modne stały się koszule w paski.  Jednym z najważniejszych elementów określających styl koszuli jest model kołnierzyka. Najbardziej oficjalny jest szeroki, wykładany kołnierzyk. Przy szyciu koszul na miarę jego szerokością można wizualnie korygować długość szyi. Innym, bardziej eleganckim typem jest cutaway, gdzie wyłogi są od siebie odsunięte pozwalając na lepsze eksponowanie wiązania krawata. Kolejna, amerykańska odmiana to kołnierzyk z agrafką bądź szpilką. Mniej oficjalne są miękkie kołnierzyki z guzikami. Dobra koszula ma kołnierzyk z usztywnieniem, którego zadaniem jest utrzymanie odpowiedniego kształtu.

W koszulach szytych na miarę regułą jest idealne dopasowanie wzoru materiału na szwach. Przy koszulach podatnych na mocne znoszenie, stosuje się podniesiony lub “francuski” szew.

Personalizacja koszul

Każdy z Nas jest inny, na swój sposób wyjątkowy.  Dlaczego więc nie wyróżniać się ubiorem? Dla nas personalizacja koszuli nie podalega tylko na idealnym dopasowaniu czy doborze materiałów. Możemy pójść o stopień wyżej i dodać subtelne dodatki takie jak: hafty, monogram czy kontrasty. Kontrastowy kołnieżyk zwany jest również kołnieżykiem bankiera.

Z Tkanin (dostępnych w salonie)

Czas realizacji zamówienia: około 6-8 tygodni z tkanin dostępnych w salonie

Usługa szycia koszuli od 700 zł

Usługa szycia koszuli smokingowej od 700 zł

Zmiana ceny:

  • Klatka piersiowa powyżej 116 cm +10%