kamizelka

Posmakuj klasycznej męskiej elegancji

Kamizelka jest uzupełnieniem całości męskiego stroju. Noszona jest do jednorzędowej marynarki, może też stanowić samodzielny element ubioru. Kamizelka może zostać uszyta z tej samej tkaniny co marynarka i spodnie. Jest jednak możliwość dopasowania jej do innego elementu garderoby, np. do koloru krawata. Wieczorowe kamizelki można wykonać z żakardu, atłasu lub jedwabiu. Mogą być również wykonane zgodnie z modą sportową, wówczas należy użyć luźnych tkanin bądź sztruksu. Tak jak w przypadku marynarki, kamizelki nie powinno zapinać się na ostatni guzik. Do kamizelki nie zakłada się pasa smokingowego.

Kamizelki z klapami

Do najbardziej klasycznych krojów kamizelek należą te jednorzędowe. Można jednak urozmaicić je dodając klapy marynarkowe- otwarte bądź w szpic. Oba rozwiązania są niewątpliwe ponadczasowe. Klapy marynarki i kamizelki nie muszą ze sobą współgrać, jednak jest to najpopularniejsze rozwiązanie.

Król Edward VII spóźniał się na jedno z przyjęć. Przez pośpiesznie kompletowanie ubioru zapomniał zapiąć ostatniego guzika w kamizelce. Wtedy również zorientował się, że z uwagi na swoją nadwagę jest to dla niego wiele wygodniejsze i postanowił, że będzie to stały element ubioru.

Król, głowa państwa był dla swoich poddanych największym autorytetem, dlatego Brytyjczycy zdecydowali się naśladować go i zaprzestać zapinania ostatniego guzika kamizelki. Moda ta rozprzestrzeniła się na cały świat i pozostała z nami do dziś.

Z Tkanin (dostępnych w salonie)

Czas realizacji zamówienia: około 6-8 tygodni z tkanin dostępnych w salonie

Usługa kamizelki od 1400 zł

Zmiana ceny:

  • Klapy z kołnierzem 200zł